DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Škola zajišťuje celoživotní vzdělávání v několika oblastech:

a)      pokračování v počátečním vzdělávání formou dálkového studia

b)      DVPP

c)       rekvalifikační kurzy pro úřady práce

d)      specializační kurzy, kurzy na objednávku (počítačové kurzy, odborné kurzy v gastronomii, firemní vzdělávání a další)

e)      ověřování profesních kvalifikací včetně odborné přípravy podle Národní soustavy kvalifikací

f)       kariérové poradenství

Národní soustava kvalifikací - přehled kvalifikací celostátně uznávaných v České republice, podrobný popis požadavků na jednotlivé kvalifikace umožňující jejich uznávání podle zákona č.179/2006 - důležité jsou skutečné znalosti a dovednosti, nikoliv způsob jejich získání.

NSK rozlišuje dva druhy kvalifikaci:

– Úplnou kvalifikaci (ÚK), kterou zákon č. 179/2006 Sb. definuje jako „odbornou způsobilost fyzické osoby vykonávat řádně všechny pracovní činnosti v určitém povoláni“ (úplnou kvalifikaci je např. instalatér, ekonom, strojírenský technik aj.).

– Profesní kvalifikaci (PK), kterou zákon č. 179/2006 Sb. definuje jako „způsobilost fyzické osoby  vykonávat řádně určitou pracovní činnost nebo soubor pracovních činnosti v určitém povoláni“. Tyto soubory činnosti jsou zpravidla užší než povolaní a podstatné pro ně je, že ve svém celku umožňují určité profesní uplatněni (např. montáž nábytku, montáž výtahů, výroba čalouněných sedadel,  sportovní masáž, vazba a aranžováni květin, příprava studené kuchyně, výroba zmrzliny aj.). Jinak řečeno, každá dílčí kvalifikace musí byt samostatně uplatnitelná.

Kvalifikace jsou popisovány v Národní soustavě kvalifikací prostřednictvím kvalifikačních a hodnotících standardů (více na http://www.narodni-kvalifikace.cz/)

Škola má autorizaci pro ověřování těchto profesních kvalifikací
Přihláška k ověření dílčí kvalifikace je ke stažení zde (doc 59 Kb)

Konzultace v oblasti DV – kariérové poradenství

Kariérové poradenství pro žáky školy je realizováno odborným poradenstvím prostřednictvím třídních učitelů, výchovných poradců.

Žáci a široká veřejnost mohou využít služeb poradce pro oblast celoživotního učení/dalšího vzdělávání:

Ing. Zdeněk Kalinovský, tel.: 603 929 826603 929 826 , e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Úřední hodiny pro poskytování poradenství:

čtvrtek 14.00 – 16.00, kancelář ZŘ, Komenského 86

nebo i v jiném čase po předchozí telefonické domluvě