zámečnické práce

23-51-E/01 - Strojírenské práce

ŠVP: Zámečnické práce

Podmínky přijetí: Zdravotní způsobilost potvrzená lékařem

Stručný popis oboru:

Absolvent je schopen vykonávat základní montážní a údržbářské práce ve strojírenství a službách a je schopen při jednoduchých operacích obsluhovat seřízené konvenční obráběcí stroje. Příprava vytváří též předpoklady pro to, aby absolvent po příslušné praxi mohl samostatně vykonávat různé práce v oblasti základní údržby vodovodních řadů, armatur a bytového fondu. Absolvent musí umět vyrábět a montovat podle technických montážních náčrtků a schémat, číst jednoduché výrobní a montážní výkresy, používat technické normy a tabulky, volit pracovní a upínací nářadí, měřidla, přípravky a zařízení, hospodárně je využívat a ošetřovat. Vykonává jednoduché montážní práce vyplývající ze strojírenské výroby, které vyžadují zaučení.

Učební obor připravuje žáka na výkon stanoveného okruhu pracovních činností povolání strojírenský dělník - na výkon montážních prací, obsluhu seřízených obráběcích strojů, popř. výkon základních prací při údržbě bytového fondu.