květinářské práce

41-52-E/01 Zahradnické práce

ŠVP: Květinářské práce

Stručný popis oboru (učební plán):

Absolvent učebního oboru vykonává jednoduché práce v květinářské výrobě a při vázání a aranžování květin. Typiskými činnostmi, které provádí, jsou odborné práce při zpracování půdy, při ošetřování zahradnických zemin, při výsevech, výsadbách a pěstování květin, jejich sklizni a třídění a jednotlivé vazačské a aranžérské práce, jakými jsou např. výroba věnců, vazba volně vázaných či vypichovaných kytic, aranžování misek, váz, košů, příležitostná vazba apod.

Učební obor připravuje žáky na výkon pracovních činností v povolání zahradník. Absolventi se uplatní v zahradnictví - především v oblasti pěstitelských, květinářských, vazačských a aranžerských prací.