Přijímací řízení pro školní rok 2020/2021 – základní informace

Kriteria přijímacího řízení pro školní rok 2020/2021

najdete zde (pdf)

Přehled oborů

Maturitní obory (Provoz a ekonomika dopravy, Autotronik, Nástavbové studium) – konají se jednotné (státní) přijímací zkoušky. Jednotná přijímací zkouška se koná formou písemného testu ze vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura a písemného testu ze vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace ve dvou termínech a je stanovena na tyto dny: 1. termín: 14. dubna 2020; 2. termín: 15. dubna 2020. Na všechny tříleté učební obory je přijetí bez přijímacích zkoušek.

K podání informací o přijímacím řízení je ve škole zřízena stálá služba – středa od 14.00 do 17.00 hodin. V tomto čase je možná i prohlídka školy. Případný jiný termín je možné domluvit na telefonním čísle 603 929 826 – Ing. Zdeněk Kalinovský, ZŘ. S podrobnostmi přijímacího řízení Vás rádi seznámíme také na telefonním čísle 382789512 nebo 603823537, popřípadě na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

NOVÝ OBOR 53-41-H/01 Ošetřovatel – Tříletý učební obor pro dívky i chlapce.

Uplatnění absolventa je v různých zdravotnických a sociálních zařízeních, např. v nemocnicích nebo ošetřovatelských centrech, v domácí ošetřovatelské péči, v léčebnách dlouhodobě nemocných, v ústavech sociální péče, ve stacionářích pro osoby se zdravotním postižením, v zařízeních pro seniory, hospicích atd. Obor nabízí i možnost samostatného podnikání v oblasti pečovatelství.

Absolvent ovládá:

komplexní hygienickou péči o pacienta a úpravu lůžka, rozdělování a podávání stravy, sledování stavu nemocných, příznaků nemoci, měření a záznam fyziologických funkcí, manipulaci s materiálem a přípravu různých pomůcek podle potřeby pracoviště, komunikaci s nemocnými, asistenci u ošetřovatelských a léčebných výkonů, kontrolu a uložení léčivých přípravků a zdravotnického materiálu.

(Obor ve stádiu schvalování, předpokládáme otevřít I. ročník ve školním roce 2020-2021)

Důležité náležitosti přihlášky: podpis uchazeče a u nezletilých i zákonného zástupce, bude-li to uvedeno v kritériích, musí být způsobilost potvrzena od lékaře, výstupní hodnocení se nehodnotí.

Přihláška ke stažení - učební a studijní obory
                                  - pro nástavbové studium

Možnosti stipendia: program Jihočeského kraje a program firmy Kočí Písek